Auschwitz- Birkenau

 

 
 
 
 
 
 
 
Partnerstwo jest przestrzenią współpracy doświadczonych przewodników i edukatorów, współpracujących od wielu lat z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Naszym celem jest stworzenie kompleksowej oferty edukacyjnej dla najbardziej wymagających klientów, odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz. W świecie płytkiej komunikacji i krótkiej informacji oferujemy najwyższą jakość w kontekście wizyty w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest były nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Zdajemy sobie sprawę, że wizyta w Auschwitz może być dla wielu emocjonalnym doświadczeniem, które często wiąże się z tragicznym losem rodzin, które zginęły w tym miejscu. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby organizować wizytę w godzinach zapewniających największy komfort zwiedzania. Pogłębiając temat, korzystamy z dodatkowych materiałów i poszczególnych elementów ekspozycji, które szczegółowo ilustrują tragedię i zakres zbrodni popełnionych przez nazistów. Dla wielu odwiedzających Auschwitz jest lekcją humanizmu, dla innych – miejscem spojrzenia na tragiczny los, który dotknął ich bliskich. Podczas każdej wizyty mamy na uwadze wyjątkowość tego miejsca, a przede wszystkim oddajemy hołd ofiarom zbrodni nazistowskich.
 
 
Jerzy WójcikJerzy Wójcik - w 2010 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Studiów Politycznych i Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i podyplomowych studiów z zakresu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Uzyskał stypendium Funduszu im. Florentyny Kogutowskiej UJ oraz stypendium rządu państwa Izrael na 8-miesięczny staż naukowo-badawczy na uniwersytecie telawiwskim (Research Fellow). Od szeregu lat współpracuje z kilkoma organizacjami i instytucjami w Polsce m.in. z: Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau i Centrum Badań Holokaustu w Krakowie.
 
Jerzy Wójcik - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 
 
 
Anna ZacharaAnna Zachara - licencjonowany pilot wycieczek z siedmioletnim doświadczeniem w turystyce przyjazdowej. Swoją przygodę z turystyka zaczęła z krakowskim biurem Cracow Tours, który nastawiony jest przede wszystkim na wycieczki lokalne do Oświęcimia, Wieliczki, Zakopanego, Niedzicy i Częstochowy. Bardzo szybko nawiązała współpracę z jednym z najważniejszych biur turystycznych w kraju Orbisem, a także Jan Polem wykonując dla nich podobne usługi z zakresu pilotażu w języku angielskim. Następstwem było rozszerzenie swoich usług, poprzez możliwości współpracy z innymi firmami turystycznymi w Małopolsce. Po rozpadzie Orbisu rozpoczęła współpracę z biurem Jordan, Cracow City Travel, Melody Tours, Come to Poland, Point, Top Travel, Artur Travel, Oriente, Crazy Guides czy CB International wykonując transfery, tłumaczenia (m.in. w Auschwitz - Birkenau, kopalnia soli Wieliczka), rezydentury, tzw. wahadła i przede wszystkim pilotaże. Wyspecjalizowała się w atrakcjach turystycznych Krakowa i Małopolski: Auschwitz, Wieliczka, Zakopane, Niedzica, Ogrodzieniec, Częstochowa, Wadowice, spływ Dunajcem, a także Wrocław i Praga.
 
Anna Zachara - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.